StareMiasto-Literatura_Piekna_800x600

Projekt wnętrz nowej siedziby gminnej biblioteki publicznej
w Starym Mieście

projekt wnętrz
dokumentacja kosztorysowa i specyfi kacje

powierzchnia użytkowa: ok 400 m²

Parter:

Wypożyczalnia została podzielona na strefy funkcjonalne: czytelnię czasopism, szatnię, księgozbiór, zbiory regionalne, informatorium. Nad ladą, na czarnej ścianie zostanie namalowany schemat funkcjonalny biblioteki.

Pierwsze piętro:

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży została podzielona na strefy funkcjonalne według wieku czytelników: młodzieżową, dział dla dzieci z klas 1-3, strefę dla dzieci w wieku przedszkolnym, przestrzeń gier, informatorium i szatnię. Na całej podłodze położono zieloną wykładzinę w dwóch odcieniach. Zaprojektowano specjalne domki zabaw, które jednocześnie pełnią funkcję regałów z książkami. Dookoła dwóch zamontowano ozdobne, warstwowe sufi ty, wycinane ze sklejki.

Drugie piętro:

Dział multimediów został podzielony na strefy: czytelnia multimedialna, strefa kina domowego, strefa kolekcji multimediów, studio akustyki, pracownia fotografi i cyfrowej.

W bibliotece użyto systemu oznakowania, który jest efektem projektu „kierunek: biblioteka”, prowadzonego przez STGU w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, realizowanego w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

[nggallery id=30]