097

[nggallery id=21]

Warsztaty prowadzono w siedzibie Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Warsztaty architektoniczne przeznaczone były dla dzieci w wieku 5-7 i 8-10 lat. Celem cyklu było kształtowanie wrażliwości na jakość naszego otoczenia i upowszechnianie kultury przestrzeni. Uczestnicy zajęć uczyli się o podstawowych pojęciach związanych z architekturą – kształtach, skali i odniesieniu do wymiarów człowieka, kolorach, właściwościach materiałów, konstrukcji. Praktyczne zadania przybliżały dzieciom zasady organizacji przestrzeni i funkcjonowania miasta, uświadamiały wpływy działalności człowieka na środowisko naturalne oraz pomagały zrozumieć zadania współczesnego architekta i urbanisty. Zajęcia służyły rozwijaniu kreatywności , twórczego myślenia i wyobraźni.

W ramach kontynuacji cyklu prowadzono następujące zajęcia:

KOLOR W ARCHITEKTURZE – warsztat o wpływie koloru na przestrzeń. Za pomocą prostych eksperymentów poznamy tajemnice barw i sprawdzimy ich działanie psychologiczne i optyczne.
Prowadzenie: Marlena Happach

ARCHITEKTURA BEZ ARCHITEKTA – jak zbudować dom z niczego? jak mieszkają ludzie na świecie? warsztaty o architekturze z zasobów dostępnych w danym środowisku.
Prowadzenie: Marlena Happach

INFRASTRUKTURA MIASTA – czy miasto to tylko budynki? czego potrzebuje miasto do sprawnego funkcjonowania.
Prowadzenie: Barbara Domaradzka

ARCHITEKTURA W KRAJOBRAZIE – czy budynki zdobią krajobraz? czy krajobraz zdobi budynki? – warsztaty o relacji architektury z otoczeniem.
Prowadzenie: Barbara Domaradzka

[nggallery id=22]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s