009
[nggallery id=20]

Koncepcja zakładała budowę zadaszenia o konstrukcji stalowej, składającego się z dwóch niezależnych części. Obydwie części mają kształt ściętego, przechylonego okręgu. Średnica większego zadaszenia wynosi 7 m, mniejszego 5,5 m. Zadaszenie jest pozbawione ścian. Zamiast nich zastosowane są swobodnie zwisające pasy materiału o szerokości 30 cm, zamocowane do głównego wieńca konstrukcji.
Podział funcjonalny na dwie niezależne części odpowiada programowi warsztatów mających odbywać się pod zadaszeniem. Umowność przegrody jest świadomym zabiegiem mającym na celu pozostawienie jak najbardziej swobodnej do zagospodarowania przestrzeni placu. Widzualna separacja warsztatów z możliwością swobodnego poruszania się po placu i dyskretnego wglądu w ich przebieg jest efektem pożądanym. Zadaszenie, jako funkcjonalna rama dla wydarzeń planowanych w jego obrębie będzie utrzymane w neutralnej bieli.
Głównym elementem konstrukcyjnym są wygięte w półokrąg profile stalowe wsparte na stalowych słupkach. Na tak uformowanym wieńcu oparty jest stalowy ruszt o rozstawie 1 m. Przekrycie stanowią płyty polipropylenu komorowego, mocowane do stalowego rusztu. Stopy fundamentowe żelbetowe, prefabrykowane są układane na posadzce placu i niezwiązane trwale z gruntem.