Zespół projektowy: Marlena Happach, Marek Happach, Dariusz Śmiechowski

SONY DSC

[nggallery id=10][nggallery id=11]

Zabudowa i obsługa komunikacyjna
zgodnie uwarunkowaniami wynikającymi z walorów krajobrazowych (m.in. rzeźby terenu), przewidywane jest wybudowanie domu mieszkalnego podpiwniczonego, z poddaszem użytkowym (docelowego budynku mieszkalnego) w pobliżu centrum działki,
na skarpie. Założeniem niniejszego projektu budynku jest wykorzystanie ukształtowania terenu w sposób optymalny.
Projektowany budynek docelowy ma wejście główne od strony południowej.
Dla części parteru i poddasza użytkowego oraz dachu domu przewidziane zostały konstrukcja drewniana i drewniane wykończenie (szalowanie); pozostała konstrukcja jest murowana (częściowo w miejscach zagłębienia i obsypania gruntem – żelbetowa). Ukształtowanie bryły, orientacja i nachylenie dachów wynikają z uwarunkowań Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz w sposób szczególny – z założeń energooszczędności: ochrony cieplnej oraz pasywnego i aktywnego wykorzystania energii słonecznej.

_makieta-15

[nggallery id=12]

Zieleń
przewiduje się pozostawienie grup dorosłych drzew znajdujących się na działce oraz pozostawienie maksymalnie dużej powierzchni jako biologicznie czynnej a także uzupełnienie układu zieleni o formy kształtowane, takie jak żywopłoty i roślinność (m.in. na opadających tarasach). Przewidywane jest zastosowanie zieleni na elewacjach i częściowo na dachu (przedsionek, wykusz).

DOSTOSOWANIE OBIEKTU DO OTOCZENIA:
budynek o niewielkich gabarytach, tradycyjnej formie – dach dwuspadowy symetryczny o kątach nachylenia 35 stopni kryty dachówka ceramiczną oraz 15 stopni – daszki zielone. Założeniem architektury budynku jest wpisanie się w istniejącą zabudowę wsi w tej okolicy o charakterze rekreacyjnym oraz tworzenie całości urbanistycznej w najbliższym otoczeniu.

PROGRAM UŻYTKOWY:
przewiduje w parterze maksymalną jednoprzestrzenność (część „dzienna”). Na poddaszu pokój sypialny, sanitariaty, garderoby i pokój do prac domowych.
W piwnicy garaż jednostanowiskowy oraz aneksy do prac domowych, jeden z nich – jako gabinet – z oddzielnym wejściem (przy wjeździe do garażu od strony północnej). Klatka schodowa wydzielona od piwnicy termicznie i akustycznie.

elewacja-zachodnia

[nggallery id=13]