Ognisko położone w komunalnym budynku wielorodzinnym. Program obejmuje część ogólnodostępną przeznaczoną na zabawę, posiłki i wypoczynek (część A) oraz część edukacyjno-pracowniczą przeznaczoną na prowadzenie zajęć oraz pokoje pracowników (część B).
W części „A” znajdują się:
- sala zabaw dla dzieci z konstrukcją do zabaw „tunelowych”
- sala ogólna, która służyć będzie zarówno jako jadalnia jak i sala przeznaczona do oglądania filmów i organizacji imprez ogniskowych. Przewidziano możliwość oddzielenia sali ogólnej od pozostałych pomieszczeń wysoką kotarą, która umożliwia wyświetlanie w sali filmów lub organizację przedstawień.
- aneks kuchenny bezpośrednio dostępny z sali ogólnej w którym dzieci mogą przygotowywać wspólnie posiłki przy dużej „wyspie kuchennej”
- węzeł sanitarny z toaletami dla dzieci oraz schowkiem porządkowym
- pokój pracy psychologa, umieszczony za salą zabaw, wyposażony w kanapy i pufy
W części „B” znajdują się:
- hall wejściowy z szafkami szatniowymi dla ok 40 dzieci i wieszakami na ubrania dla rodziców oraz dostępem do toalety dla osób niepełnosprawnych
- salę zajęć dla dzieci w wieku 6-9 lat (dla ok 15 dzieci) wyposażoną w stoły do pracy o regulowanej wysokości oraz miejsce do odpoczynku.
- salę zajęć dla dzieci w wieku 10-12 lat (dla ok 15 dzieci) z dostępem do schowka wspólnego
- salę zajęć dla młodzieży – 13-16 lat (dla ok. 10 osób) z dostępem do schowka wspólnego
- pokoje pracowników wraz z węzłem sanitarnym
W projekcie przewidziano miejsce na zajęcia dla maksymalnie 40-ciorga dzieci I młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Ponadto przewiduje się ok 5-6 osób personelu.
Obie części ogniska („A” i „B”) kolorowymi liniami zaznaczonymi na posadzce, które będą prowadzić do poszczególnych funkcji w ognisku. Ponadto elementem łączącym będzie linia sufitu prowadząca przez całą długość ogniska.